FM-480AKE-HCN-SB Nugget Ice Maker, Modular
F087-C107
Read more
Refrigerated counters that combine with modular cooking appliances. A 2 section 1/1 GN counter equipped with 2 drawers per section.
Designed for busy caterers who demand quick easy access to chilled and fresh foodstuff. Materials Exterior/Interior: Stainless/Stainless
| Specification | Value |
|---|---|
| Item number | 871000100 |
| Model name | KS 0-4G Extended spec sheets approved 1 Product availability -- Not available |
| Brand | Hoshizaki |
| Warranty period | 3 Years on Parts & Labour - based on country agreement |
| Country of origin | Italy |
| Title | 2-Section Refrigerated Snack Counter |
| Accessories included | N/A Equipped with Stainless steel solid top, 2 drawer sections each with 2 x 1/2 drawers |
| Width | 1400 mm |
| Width (packed) | 1470 mm |
| Depth | 700 mm |
| Depth (packed) | 760 mm |
| Height | 530 mm |
| Height (packed) | 810 mm Volume (packed) 0.905 m³ Energy consumption 832 kWh/year |
| Energy efficiency class | C Energy Efficiency Index (EEI) 42.77 EEI GN tray size 1/1 GN |
| Climate class | 5 (max. ambient 40°C w/ 40% RH) |
| Exterior | Stainless steel AISI 304 Interior Stainless steel AISI 304 |
| Gross weight | 136 kg Insulation thickness 55 mm Insulation type Polyurethane Legs / Castors H = 105/155 mm (L) |
| Net usable volume | 60 l |
| Net weight | 126 kg |
| Number of sections | 2 sections |
| Power supply | 230V, 50Hz Sound level 46 dB |
| Temperature range | 0/+10°C Volume, gross 191 l |
| Cooling system | Built-in cooling system Door Type Drawer sets Product type Counters Configuration of sections Drawer section with 2 x 1/2 drawers Refrigeration capacity 465 |
| Optional Extras | N/A |
| CO2 equivalent | 0.225 kg GWP 3 GWP |
| Refrigerant | 0.075 kg |
| Refrigerant type | R290 Model 1 |
| SKU | 871000100 |
+30 210 5756 048
+30 210 5744 041
Ή επικοινωνήστε μαζί μας μέσω του φόρμα επικοινωνίας