FM-480AKE-HCN-SB Nugget Ice Maker, Modular
Cooking Each Rice grain to Perfection
This automatic rice cooker has the capacity of 40 cups of rice (cooked), with the ability to keep the rice warm for 12 hours. Additionally, the thermal warmers are able to preserve the rice for up to 6 hours at serving temperature without using any electricity, while preserving its just-cooked texture.
Automatic keep-warm function
Produces up to 20 cups of rice. (40 cups cooked)
Non-stick inner pan with thickness of 1.8mm.
Cooking sheet included to prevent scorching of rice.
Includes rice scoop and measuring cup.
Stainless steel exterior.
| Specification | Value |
|---|---|
| Item number | JNO-B36W |
| Model name | JNO-B36W |
| Brand | Tiger |
| Warranty period | 2 Years on Parts & Labour - based on country agreement |
| Country of origin | Japan |
| Title | Tiger rice cooker |
| Accessories included | Measuring cup, Rice scoop |
| Width | 360 mm |
| Width (packed) | 401 mm |
| Depth | 426 mm |
| Depth (packed) | 411 mm |
| Height | 383 mm |
| Height (packed) | 415 mm Volume (packed) 0.0684 m³ Connection load 1610 W |
| Cooking and warming capacity | 3.6 l |
| Exterior | Stainless Steel Interior Stainless steel |
| Gross weight | 9.9 kg |
| Net weight | 8.6 kg |
| Power supply | 1/220 - 240V/50Hz |
| SKU | JNO-B36W |
+30 210 5756 048
+30 210 5744 041
Ή επικοινωνήστε μαζί μας μέσω του φόρμα επικοινωνίας